08 september 2010

Pankade uued kägistamisvõtted

http://jerseycoins.com/bank_notes/StSaviour_1.jpgSwedbank tuli välja uue teenusega - laen muutuvate tingimustega. Lihtsustatult hakkab see laenuleping praktikas välja nägema nii: kui sa oled sattunud raskustesse (kuna riik on sattunud raskustesse), aga oled siiski tasunud regulaarselt oma kuumaksed, äsab pank sulle vajadusel veel lisaks.

Ehk siis veelgi lihtsamalt väljendudes: nad ei pea enam su pankrotti ootama, nad saavad suurema vabaduse selle tekkimisele kaasa aidata, kiirendada. Garanteerides samas muidugi selle, et järgmise masu ajal nemad enam nii palju ei hävi, kui seekord. Neil on suurem vabadus valida, keda pankrotti lasta, keda hingitseda lasta, keda õnnistada.

Jutt on neil ilus, "kas me siis ei usu oma riiki", jättes mainimata, et majandus on tsükliline ja et usk ei maksa intresse.

tsiteerin:
Aga kui olukord läheb halvemaks, kas siis kuumakse suureneb? „Jah, siis tuleb kliendil maksta rohkem, kuid kinnitan, et me usume Eesti majanduse heasse käekäiku ja arvame, et suurema osa laenuperioodist on majandusega siiski kõik korras,“ vastas Tukk.

Kindel on see, et sina maksad, aga kuspool on panga garantiid? "Me usume ja loodame, et Eestis majandus õitseb ajast aega ". Hahah.. samasuguse positiivse sõnumiga esineti kõigest neli aastat tagasi. Nüüd siis uuesti, aga märksa kõrgema riskimarginaaliga, mis võib muutuda ka üleöö. Mängivad messiat, et sellise arvestusega võidavad kõik, nii kliendid kui pank. Maitea, olen vist liiga palju (või äkki liiga vähe) koolis käinud, et sellise matemaatika vigaseks tunnistan.

Samas on see ka laenuvõtja vaba valik ja kui tal tõesti on usk Eesti stabiilsesse heaolusse, siis müts maha visionääride ees, aga päris udulendur ei maksaks kah olla.


Take all you can, give nothing back.http://www.builderonline.com/Images/Mortgage%20Lending_tcm10-93225.jpg

6 kommentaari:

 1. Vahva. Muide ka pakutav nn maksepuhkus tähendab seda, et sinu laenumarginaali tõstetakse märgatavalt.

  Näide:

  Sul on eluasemelaen marginaaliga 1. Sa soovid maksepuhkust 3 kuud.
  Sinu laenumarginaali tõstetakse koheselt 2-le.
  Kokkuvõttes maksad sa pangale tagasi 100%rohkem, kui ilma maksepuhkuseta.

  Järeldus: maksepuhkus pole pangapoolne vastutulek kliendile vaid panga TEENIMISVÕIMALUS!

  Vabanege kiiresti oma laenudest ning elage vaba inimesena!

  VastaKustuta
 2. Loo moraal on ühene - parem mitte laenata.

  VastaKustuta
 3. kas pole mitte nii, et kui majandusel läheb hästi siis ka sinu marginaal alaneb? tasub ikka korralikult läbi lugeda teema enne. ei saa öelda, et ma ise ka suure hurraaga antud toote vastu võtsin aga minu arust jääb selle kõrvale ka vana toode alles. milleks nutta siis?

  VastaKustuta
 4. Lugesin ka seda uudist ja mul tekkis küsimus, et kui uudises on märgitud, et uut sorti laenutingimused ei ole veel tingimata kohustuslikud, et endiselt säilib võimalus laenu võtta fikseeritud tingimustega, siis kui suur on üldse tõenäosus, et paljud laenuvõtjad langevad sellesse kirjeldatud lõksu? Või loodavad pangad kuritarvitada inimeste teadmatust?

  VastaKustuta
 5. Igasugune laenulepingu muutus tõstab "automaatselt" marginaali.

  Ärge lootkegi, et mingi majanduse kasv teid aitab. Pealegi oli jutt maksepuhkusest.

  Maksepuhkus on panga jaoks nagu punane rätik härjale.

  VastaKustuta
 6. Tere,

  Kõige pealt tahaks öelda,et seda kommentaari pole vaja üles lasta aga soovi korral võib seda ka teha. NImelt ei leidnud ma teie kontakte ning otsustasin kirjutada siia.

  Jõudsin selle postituseni läbi googli ja olen nüüdseks teie lehel natuke ringi vaadanud ja leidnud mõndagi huvitavat.

  Nüüd kui laenamist puudutavate teemade juurde tagasi tulla siis tahtsin küsida, et kas Te oleksite huvitatud vastama mõnele online-intervjuu küsimusele. Küsimused oleks kõik kiirlaenu teemalised ja läheksid üles SMSlaenud.info lehele blogi almlehe alla.

  Nimelt sooviksime teha intervjuude seerjat kiirlaene puututavatel teemadel erinevate Eesti blogjiatega. Ja interjuu Teiega oleks kindlasti üks olulisem pioriteet kuna olete blogi pidanud juba 2010 aastat ja mis kõige tähtsam kirjutate Ühiskonda puudutavatel teemadel.

  Loomulikult viitaksime ka teie blogile, kui seda soovite. Kui teil on veel küsimusi siis vastan neile hea meelega.

  Parimat,
  Mati

  VastaKustuta