01 märts 2011

Pullerits, nii pole ilus

Keskerakond esitas valimiskomisjonile protesti, kus ta väidab, et avaliku arvamuse uuringute avaldamine mõjutab valijaid. Iseenesest lihtne tõde, ei hakkagi sellele vastu vaidlema. Ei tekita ka küsimusi, miks Keskerakond protesti esitas - vaja ju pildil olla, häält teha.

Protestis on üks lõik, mis väärib erilist tähelepanu:
"Nüüd palumegi Valimiskomisjoni hinnangut olukorrale, kus hääletamine käib, aga südamerahuga avaldatakse avaliku arvamuse uuring, mis näitab varasematest uuringutest hoopis erinevaid numbreid," lisas Toobal, "ja eelkõige selliseid numbreid, mis e-valimiste ajal mobiliseerivad Reformierakonna valijaid."

Kõik suuremad portaalid tsiteerisid seda, kuid ainuke, kes jättis selle rasvaseks tehtud lausejupi tsiteerimata, oli Postimees. Ehk siis küsimus, miks sedasi?

Kas põhjuseks oli äkki see, et tekitada lugejates muljet, nagu ei tahaks Keskerakond oma protestiga aus olla, varjates tegelikke põhjuseid. Miks Keskerakond Reformierakonna eraldi välja on toonud, on samuti lihtne - sinu tugevust hinnatakse sinu vastaste järgi. Narr oleks ju olnud Keskerakonnal pabistama hakata näiteks roheliste või rahvaliidu pärast.

Aga mis puutub Postimehesse, siis veelkord, nii pole ilus ja pigem näitab teie nõrkust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar