13 aprill 2017

ÜRO sakib. Pardon my French

Pirakipõmaki.

USA president Donald Trump üllatas taas. Tegu, millega Obama hakkama ei saanud, Hillary Clinton ehk oleks saanud.. kui vaat seda ÜRO'd poleks.

Jutt siis sellest, et Süürias sattus keemiarünnaku alla tsiviilühiskond; muuhulgas naised ja lapsed. See pidi olema punane joon USA jaoks. Obama seda ületada ei saanud, oli ta ju rahupreemiaga pärjatud mees. Ja ÜRO kah ei lubanud.

Aga mitte Donald Trump. Las ta vahutab, ütlesid paljud. Ja nüüd siis, hele laks; näitas värve. Saatis mõned tosinad raketid Assadile pähe, märkimaks, et keemiarünnak ei lähe mitte. Ehk saab sellest ka lõpp juttudele, otsekui oleks Trump Putini käepikendus.

Stephen Colbert, kellele on antud ülesandeks igal võimalusel Donald Trumpi kallal irvitada, jättis seekord võimaluse miskit ütelda. Ütles kohe saate alguses, et seekord Donald Trumpist ei räägi, küll aga tema pojast. Targa mehe tundemärgiks loetakse võimet vaikida, kui võimalus avaneb; ent seekord oli olukord pisut teisem. Võimalus miskit ütelda oli, kuid mis teha, suu vett täis.

Nalja pakub meile kohalikus konnatiigis Yana Toom, kes arvab, et Assad pole idioot, aga Mikser on kindlasti loll. Protesteerib ta selle vastu, et ÜRO käest luba ei küsitud.

Millega siis ÜRO puhul tegemist - Venemaa poolt pantvangi võetud organisatsiooniga, lubatud üksnes plaastreid ja makarone hädalistele saata. Eriti siis, kui mängus on Venemaa huvid.

Vähetähtis pole muidugi asjaolu, et Trumpil oli parasjagu käsil kohtumine Hiinlastega. Hiinlased tulid uurima, et mis nüüd, teeme äri, või laseme lihtsalt üle. Ülla, ülelaskmine jääb ära.

Vägivald mulle ei meeldi, aga verd tahaks näha. Teeb siis Põhja-Korea miskit, või jääbki klähvivaks koeraks. Tuleb siis Putin Eestisse, või onab niisama seal. 

Hei Putin, we are ready.

If you smart, let you people be free. If you have 'cojones'.

2 kommentaari:

 1. Ütleks, et viimasel ajal ÜRO niiväga ei sakigi. Nüüd on seal ju Nikki Haley kes kõvatab nii, et vene tovarish ei saa sõna vahele öelda ja peab lamba näoga kõik välja kannatama. Hihii:))
  https://youtu.be/JOEZOxOMZbE?t=3m17s

  Putini süüdistamine on aga minu arust väga lihtrahvalik mõtlemine – otsida kõigi probleemide taga ühte selget vaenlase nägu. Tegelikult on Putin ju Kremli vang. Ta ei saa käituda teisiti, sest see oleks talle eluohtlik. Putin ei võitle läänemaailma vastu vaid omaenda elu eest.

  Vene kultuur on selline, mis toimib väga lihtsa mõtteviisi peal – juht peab olema kõva käega, siis on kord majas. Vene rahvas teab sisimas, et nad ei ole vabatahtlikuks koostööks suutelised. Liiga palju on vene inimesel emotsioone. Nagu hobustel, kes vabaduses arulagedalt sinna-tänna kihutavad. Ainult piits ja kannused suudavad neid üheskoos ühes suunas liikuma panna.

  Kui Putin kaoks, siis tuleks asemele kohe hulgaliselt uusi Putineid. Ja kõik nad peavad olema nn kõva käega.

  Aga sellega nõus, et verd tahaks näha. Ära on tüüdanud see viimaste aastate pidev ähvardamine ja kaagutamine. No laske oma pommid välja siis! Ärge tänitage kogu aeg nagu vanamutid!

  VastaKustuta
 2. Viimane nädal on välispoliitiliselt põnev olnud. Kurat teab aga äkki tõepoolest suudab Trump oma ärimehe tehinguoskuse ja etteennustamatusega nii Venel kui Hiinal naha üle kõrvade tõmmata. Tegelt tore, et hirmutab ka Euroopa ludrisid rohkem sõjaväele kulutama, muidu laristaksid humanitaarsed heaoluriigid kõik raha heategevusele ja välisabile.
  Nikki esinemist ÜRO's vaadates kohe hing puhkab, kena brünett ütleb valusalt ja ilustamata :)

  VastaKustuta