06 juuli 2017

Meeleheitel Yana Toom, ehk esimesed tõelised valimised venelastele

Yana Toom, naasnud suurest euroopast, avastas kohkumisega, et ei tema, ega ta leivaisa polegi enam number 1. Skandaal. Ah, et ei olegi skandaal, teeme skandaali.

Taktika - me läheme minema, sinu liivakasti enamp ei pissi. Peaks nagu piisav ähvardus olema.

Ja jälgib seda draamat terve Eesti - kas Jüri Ratasel on selgroogu või mitte.

Kaotada on palju, venelaste hääled pealinnas. Võita aga..

Selge on vähemasti üks - Yana Toom kogub hääli; vaat kuidas inimene riskib lausa parteist väljaviskamisega, et hoolitseda rahvuskaaslaste eest. Ja hääli ta saab, see on kindel.

Jüri Ratasel on seega valik, kas pealinna jäävad valitsema hallide passide omanikud, või kodanikud. 

Andku Jumal tarkust.


2 kommentaari:

 1. Nagu näha oli jumal seekord kitsi :P Tegelikult pigem polnud peaministril julgust teha riigimehelikku otsust, olukord taandus tavalisele poliitilisele lehmakauplemisele, proua sai ilmelt lubaduse edaspidigi Brüsselis Kremli agendina Eesti vormis rasket pappi kokku rehitseda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oot-oot, mida te mõtlete selle selgroo ja julguse all?
   Kas seda, et tuleks Yana Toom ja üldse venelased täielikult isoleerida? Keelata neil Eesti elu puudutavates otsustes kaasa rääkida? Suruda nad getodesse? Reservaatidesse?

   Selline mõtteviis meenutab neid inimesi, kes nõuavad, et kõik seaduserikkujad tuleks koheselt vanglasse saata. Paistab ju tore mõte – paneme kurjategijad vangi, siis läheb elu turvalisemaks. Aga kas läheb? Tegelikult suureneks sellise tegevuse tulemusel järsult inimeste arv, kes on tõsiselt ühiskonnas pettunud, vaenulikud ja kättemaksuhimulised.

   Sama toimuks venelastega Eestis kui nad kõrvale suruda. Kui võtta neilt Savisaar, Yana Toom ja teised taolised, siis tulemusena ei muutu vene elanikkond vaikseks ja vaguraks vaid hakkab tundma end veelgi rohkem teise kategooria inimestena ning hakkab järjest kõvemini karjuma "Rossija, rossija!"

   Yana Toom on väga hea piksevarras. Ta aitab enamikul Eesti venelastest pingeid maha laadida. Väga õige otsus on hoida teda ja teisi nn "venemeelseid" Eesti poliitikas. Nad on kasulikud eelkõige just eestlastele, sest hoiavad võimalikke konflikte verbaalsel tasandil.

   Kustuta