05 aprill 2010

Ühtne Eesti destabiliseerib Eestit

Nii võiks vist kokku võtta Ivo Rulli sõnavõtud.

Päris lahe on jälgida kõikvõimalike vandenäoterooriate levimist. Kõigepealt, kes seisab selle teatrietenduse taga, mis erakond?

Otse ja lihtsalt - mitte ükski seniolevatest. Isegi mitte Keskerakond, kes küll muidu on põnevil sogasest veest, ent teist tarandit nad enam ei taha. Ka mitte reformikad.

IRL? Ei!

Tegu on teatrietendusega, mille missioon on harida rahvast poliitika teemal. Mida rahvas selle haridusega peale hakkab, on juba iseasi. Või äkki ongi see erakondadele probleemiks, et senised kampaaniad on suunatud harimata rahvale, nüüd aga tarvis kampaaniaid ümber tegema hakata. Kulukaks lähep rsk.

Veel eelmisele lisaks.. Savisaare meelest olid mõttetalgud läbikukkumine, kuna ei suudetud parteid luua. Mille kõige juures suudan meenutada seda, et Nõlvak nii enne kui pärast üritust mitu korda kinnitas, et parteid tema tegema ei hakka. Kui Nõlvak oleks tahtnud, oleks ta selle ka lõdva randmega ära teinud.

Sealt edasi, meenutan irooniaga ühte mõttetalgute populaarsemat teemat: Valitsemiskultuur. Siinkohal toon ära kolm näidisena üleval olnud küsimust.
  1. Kuidas saaks parandada valitsemiskultuuri? Kas saame ise muuta valitsemiskultuuri sellega, et oleme rohkem kursis sellega, mis toimub ja räägime kaasa? Peaksime saama uskuda, valimistel antud hääled on olulised ja toovad kaasa muutuse.
  2. Kuidas teha inimestele seadused arusaadavaks?
  3. Kuidas inimesed kaasata valitsemisse?

Kas sai teatrigrupp sealt tõuget ja ideid? Arvan, et üsnagi.

Ehk siis.. mõttetalgud on tõestanud ennast juba aastaga. Tere tulemast kodanikuühiskonna sündimise ja kasvamise juurde.

High five to Nõlvak :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar