30 aprill 2010

Teeme ära! 1. mai, üle-eestiline talgupäev

Kutsun siis samuti rahvast osalema selle aasta talgutel. Olen ise eelmistel aastatel käinud ja ütlemata hea enesetundega õhtul magama heitnud. Kui sul midagi mõistlikku homme teha pole, siis tule talgutele. Võta kaasa sõbrad, pereliikmed, või tule üksi, ükski töökäsi üleliiast pole.

Teeme Ära kodulehelt leiad hõlpsasti oma kodukoha lähedalt midagi, mis tegemist tahab. Vajalik info on olemas, kus, mis kell, kontaktid, mis kaasa võtta - ei midagi keerulist. Isegi kui sa registreeruda ei jõua või ei soovi, tule ikka, küllap sulle tegevust leitakse.

Teeme Eesti paremaks :)


1 kommentaar:

 1. Talguid võib pidada iga päev...
  Suve jooksul peetakse talguid kümneid kordi savi ja põhumajade ehitamiseks.

  P.S.
  Talgud ei tähenda vaid koristustöid !!!

  Vanast ajast saati on talguid peetud majade ehitamiseks.
  Külarahvas tuli kokku ja ehitas noorele perele talu.

  Ka tänapäeval talgute mõte seisneb selles,et noor pere saaks omale kodu ilma pangalaenuta.
  Näiteks,talgute abil ehitatakse savi või põhumaju,nonde ehitusmaterjalidele kulub vaid kakskümmend tuhat krooni.

  http://et.wikipedia.org/wiki/Talgud

  Talgud on talupojakultuuri ühine ettevõtmine millegi ärategemiseks, mis nõuab rohkem tööjõudu, kui on ühel perel või majapidamisel või talul. Ühise tegevuse edasiarendatud vormiks on ühistegevus.

  Talgud lõppesid ühise söömaaja ja kiikumisega, mõnikord ka simmaniga.

  Eestis on siiani tuntud ehitus- ja veotalgud, kartulivõtutalgud, laevaveeskamistalgud. Talguid loodusalade hooldamiseks korraldavad regulaarselt Pärandkoosluste Kaitse Ühing ja Eestimaa Looduse Fond.

  Eestis on siiani tuntud ehitus- ja veotalgud, kartulivõtutalgud, laevaveeskamistalgud. Eestis on siiani tuntud ehitus- ja veotalgud, kartulivõtutalgud, laevaveeskamistalgud. Eestis on siiani tuntud ehitus- ja veotalgud, kartulivõtutalgud, laevaveeskamistalgud. Eestis on siiani tuntud ehitus- ja veotalgud, kartulivõtutalgud, laevaveeskamistalgud.

  VastaKustuta