05 november 2010

Eesti krooni monument

Foto: Ardi HallismaaKahju, kui Eesti kroon kõige täiega lihtsalt prügikasti lendaks. Nii otseses mõttes kui sümbolina. Välja on käidud juba mitmeid ideid, nii krooni taaskasutamiseks, kui sellele mäletsusmärgi või pargi rajamiseks. Lisaksin omalt poolt veel ühe idee.

Mis oleks, kui teeks kroonist, õigemini selle purust endast mälestusmärgi. Sellest rahapurust saaks pressida paneelid, umbes nii nagu puitlaastplaadid ning katta see kas lakikihi, plasti või klaasiga. Umbes sarnane tehnika, mida on kasutatud meie vabadussõja võidusamba juures.

Paneelidest ehitaks näiteks kaheksatahulise samba, mille iga külje paneel on valmistatud ühe vääringu kroonidest. Ehk siis üks külg ühekroonistest, teine kahe, kolmas viiekroonistest jne. Iga külg tuleks seega oma värvi. Iga külje peal võiks siis olla ka pildid vastavalt rahatähtelt. Müntidest saaks sulatada servaliistud või muud disainielemendid. Kunstnikud oskaksid kindlasti midagi vahvat välja mõtelda.

Kuhu see sammas panna ja muud detailid saab kindlasti veel läbi arutada, aga ideel oleks jumet, või mis? Eesti krooni ausammas kroonist endast, see juba oleks midagi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar