23 november 2010

Laine Jänes vs Neeme Järvi

foto: Peeter LangovitsLausa hämmastav, millise meelekindlusega Jänes oma rida edasi ajab. Ainus, mida ta senimaani enda süüks on võtnud, on liigne õhinasse minek Järvi plaanidega. Ülejäänus tema kael ega keel painduma ei kipu, endiselt püstipäi ja naeratus ees.

Aga näib, et Jänesel on ministriks saamise ja olemise käigus enesehinnang ülemäära kõrgele roninud. Kellel siis keda õigupoolest vaja on, Järvil Jänest või vastupidi, Järvil ERSOt või vastupidi. Neeme Järvi on lihtsalt pisut teisest kaalukategooriast.

Mõistlik minister oleks antud olukorras kasvõi lepituse märgiks ennast tagasi tõmmanud. Aga ei, Jänes ei saa ju eksida, minister ei saa ju eksida. Praeguseks muidugi enam suurt vahet pole, Järvi on läinud ja niisama ta tagasi ei tule. Läinud on ka suur osa toetusprotsentidest reformierakonnale.

Aga rahva hääl pidavat meie riigis kõrgeim võim olema, laskem sellel siis kosta. Kui sa leiad, et Laine Jänes peaks tagasi astuma, siis anna oma hääl siia: http://petitsioon.ee/kultuuriinimeste-umbusaldusavaldus.

3 kommentaari:

 1. nagu kaks tilka vett..


  Lausa hämmastav, millise meelekindlusega Järvi oma rida edasi ajab. Ainus, mida ta senimaani enda süüks on võtnud, on liigne õhinasse minek Jänese lubadustega. Ülejäänus tema kael ega keel painduma ei kipu, endiselt püstipäi ja naeratus ees.

  Aga näib, et Järvil on peadirigendiks saamise ja olemise käigus enesehinnang ülemäära kõrgele roninud.

  ...

  VastaKustuta
 2. Vaata, kulla eelmine kommentaator, Järvil ei ole Jänest ega ERSOt vaja.
  Kultuurivaldkonna skandaalide eest vastutab ikkagi minister. Järvi allkirjaga ei viida reforme läbi ministeeriumi haldusalas. Selleks on ikka ministri allkirja vaja. See, kui reformid jäävad läbimõtlemata ning korralik kava koostamata, on ikkagi ministri vastutus.
  Järvi on staar, kellega keeruline suhelda. Nõus. Seda enam oleks tulnud ministeeriumi poolelt temaga suhelda ja head suhtet hoida. Ministrid tulevad ja lähevad, aga praegu on Eesti kultuurielule palju kahju tehtud. Ja suur osa sellest kahjust oleks olamata, kui Jänes oleks leidnud endas piisavalt arukust õigel ajal tagasi astuda.

  VastaKustuta
 3. Jänes jätab suhteliselt oskamatu juhi mulje. Koolipingijuhi, kes pole kunagi talentidega koos töötanud ning oskab oma tegemisi õigustada vaid jäigalt seadusest kinnipidamisega. Leadership on siiski midagi muud, mis Jänesele on ilmselt võõras.

  VastaKustuta